THURSDAY, 19 JULY

SuperSport HD2 on DStv channel 174:

4.30am: Enduro Grand Prix, Fiorentino

5am: Le Mans 24 Hours

8.30am: Enduro Grand Prix, Fiorentino

8.30pm: Inside Grand Prix

SuperSport 2 on DStv:

Midnight: Absolute F1, German GP Preview

1.30am: British Touring Cars, Round 5 - Croft

8pm: The Grid

8.30am: Inside Grand Prix

SuperSport 5 on DStv:

7pm: Absolute F1, German GP Preview

SuperSport 6 on DStv:

6am: Kenyan National Rally, Round 4

6.30am: RPM

7am: Absolute F1, German GP Preview

8am: SA Off-Road, Inside Off-Road

6pm: National 4x4 Challenge

11pm: Full Throttle Unleashed

SuperSport 6 on DStv:

9.30pm: Silk Way Rally, Stage 5

9.45pm: Silk Way Rally, Stage 6

10pm: Silk Way Rally, Stage 7

FRIDAY

ESPN on DStv channel 230:

1am: Global Rallycross

SuperSport HD2 on DStv channel 174:

Midnight: Inside Grand Prix

12.30am: Enduro Grand Prix, Fiorentino

3am: Le Mans 24 Hours

SuperSport HD on DStv channel 171:

11.30pm: Inside Grand Prix

SuperSport 2 on DStv:

Midnight: The Grid

12.30am: Inside Grand Prix

10.30pm: AMA Motocross, Spring Creek

SuperSport 5 on DStv:

6.05am: 24 Heures du Mans

7.05am: Silk Way Rally, Stage 1

7.20am: Silk Way Rally, Stage 2

7.35am: Silk Way Rally, Stage 3

7.50am: Silk Way Rally, Stage 4

8.05am: Silk Way Rally, Stage 5

8.20am: Silk Way Rally, Stage 6

8.35am: Silk Way Rally, Stage 7

8.50am: Absolute F1, German GP Preview

9.50am: F1, German Practice Session 1 Live

11.40am: GP2 Series, German Practice Live

12.50pm: The Grid

1.20pm: Inside Grand Prix

1.50pm: German F1 Grand Prix, Hockenheim - Practice Session 2 Live

3.40pm: GP2 Series, Hockenheim - Qualifying Live

4.30pm: Silk Way Rally, Event Highlights

5.30pm: Inside Grand Prix

6pm: Two Wheels

6.30pm: Motocross Grand Prix, Latvia

7.30pm: German F1 Grand Prix, Hockenheim - Practice Session 1 & 2

SuperSport 6 on DStv:

3am: Full Throttle Unleashed

4am: National 4x4 Challenge

5am: RPM

5.30am: SA Off-Road, Inside Off-Road

11.30pm: Full Throttle Unleashed

SATURDAY

ESPN on DStv channel 230:

6am: Russo & Steele Car Auctions

6.30am: Nascar Highlights

11pm: NHRA Qualifying

Ignition on DStv channel 265:

6am: Continuous six-hour loop until midnight on Sunday

SuperSport HD2 on DStv channel 174:

3am: Enduro Grand Prix, Fiorentino

7.30pm: German F1 Grand Prix, Hockenheim - Qualifying

8.30pm: World Superbikes, Brno, Czech Republic - Superpole

SuperSport 2 on DStv:

7am: AMA Motocross, Spring Creek

11pm: Inside Grand Prix

SuperSport 5 on DStv:

7pm: World Superbikes, Brno, Czech Republic - Superpole

SuperSport 6 on DStv:

12.30am: German F1 Grand Prix, Hockenheim - Practice Session 1 & 2

1am: Two Wheels

SuperSport 7 on DStv:

8am: Absolute F1, German GP Preview

9.10am: German F1 Grand Prix, Hockenheim - Practice Session 1 & 2

9.40am: GP3 Series, Hockenheim - Qualifying Live

10.30am: Porsche Supercup, Great Britain

10.50am: German F1 Grand Prix, Hockenheim - Practice Session 3 Live

12.20pm: Silk Way Rally, Event Highlights

1.20pm: Inside Grand Prix

1.50pm: German F1 Grand Prix, Hockenheim - Qualifying Live

3pm: The Grid

3.30pm: GP2 Series, Hockenheim - Race 1 Live

4.45pm: Inside Grand Prix

5.15pm: GP3 Series, Hockenheim - Race 1 Live

6pm: German F1 Grand Prix, Hockenheim - Qualifying

SUNDAY

ESPN on DStv channel 230:

5.30am: Tractor Pulling

3pm: NHRA Qualifying

SuperSport HD2 on DStv channel 174:

6am: World Superbikes, Brno, Czech Republic - Superpole

7.30am: Inside Grand Prix

8am: German F1 Grand Prix, Hockenheim - Qualifying

7.30pm: German F1 Grand Prix, Hockenheim

SuperSport HD on DStv channel 171:

11am: Enduro Grand Prix, Fiorentino

11.30am: World Superbikes, Brno, Czech Republic - 1 Live

1pm: Inside Grand Prix

1.30pm: German F1 Grand Prix, Hockenheim - Live

7pm: World Superbikes, Brno, Czech Republic - SuperSport

8pm: World Superbikes, Brno, Czech Republic - Race 2

SuperSport 2 on DStv:

Midnight: AMA Motocross, Spring Creek

2am: World Superbikes, Brno, Czech Republic - Superpole

8pm: German F1 Grand Prix, Hockenheim

SuperSport 5 on DStv:

10.10pm: World Superbikes, Brno, Czech Republic - Superstock 1000

11pm: World Superbikes, Brno, Czech Republic - Race 1

SuperSport 6 on DStv:

7pm: World Superbikes, Brno, Czech Republic - Supersport

8pm: World Superbikes, Brno, Czech Republic - Race 2

SuperSport 7 on DStv:

6.20am: Speedway Grand Prix, Gorzow, Poland

7.20am: Motocross Grand Prixc, Latvia

8.20am: Absolute F1, German GP Preview

9.20am: GP3 Series, Hockenheim Race 2 Live

10.10am: Porsche Supercup, Great Britain

10.25am: GP2 Series, Hockenheim - Race 2 Live

11.30am: The Grid

Noon: German F1 Grand Prix, Hockenheim - Qualifying

1pm: Inside Grand Prix

1.30pm: German F1 Grand Prix, Hockenheim

4.40pm: World Superbikes, Brno, Czech Republic - Superstock 1000

5.30pm: World Superbikes, Brno, Czech Republic - Race 1

MONDAY

ESPN on DStv channel 230:

11am: Nascar Nationwide Series

8pm: NHRA Drag Racing

SuperSport HD2 on DStv channel 174:

Midnight: World Superbikes, Brno, Czech Republic - Race 1

1am: World Superbikes, Brno, Czech Republic - Supersport

2am: World Superbikes, Brno, Czech Republic - Race 2

6am: World Superbikes, Brno, Czech Republic - Race 1

7am: World Superbikes, Brno, Czech Republic - Supersport

8am: World Superbikes, Brno, Czech Republic - Race 2

9.30pm: German F1 Grand Prix, Hockenheim

SuperSport HD on DStv channel 171:

2pm: World Superbikes, Brno, Czech Republic - Race 1

3pm: World Superbikes, Brno, Czech Republic - Supersport

4pm: World Superbikes, Brno, Czech Republic - Race 2

SuperSport 2 on DStv:

8pm: German F1 Grand Prix, Hockenheim

SuperSport 5 on DStv:

Midnight: World Superbikes, Brno, Czech Republic - Supersport

1am: World Superbikes, Brno, Czech Republic - Race 2

2am: AMA Motocross, Spring Creek

12.30pm: Motocross Grand Prix, Latvia

1.30pm: AMA Motocross, Spring Creek

2.30pm: World Superbikes, Brno, Czech Republic - Race 1

3.30pm: World Superbikes, Brno, Czech Republic - Supersport

4.30pm: World Superbikes, Brno, Czech Republic - Race 2

SuperSport 6 on DStv:

5am: Silk Way Rally, Stage 1

5.15am: Silk Way Rally, Stage 2

5.30am: Silk Way Rally, Stage 3

5.45am: Silk Way Rally, Stage 4

6am: Silk Way Rally, Stage 5

6.15am: Silk Way Rally, Stage 6

6.30am: Silk Way Rally, Stage 7

11am: Two Wheels

11.30am: Silk Way Rally, Event Highlights

12.30pm: RPM

1pm: National 4x4 Challenge

2pm: Kenyan National Rally, Round 4

TUESDAY

ESPN on DStv channel 230:

9am: Planet Speed

9.30am: 2011 Russo & Steele Car Auctions

11am: Grand Am Series

Noon: Nascar Highlights

8pm: American Le Mans Series

9pm; American Le Mans Series

SuperSport HD2 on DStv channel 174:

9pm: German F1 Grand Prix, Hockenheim

11pm: World Superbikes, Brno, Czech Republic - Race 1

SuperSport 2 on DStv:

6.30pm: Inside Grand Prix

9pm: German F1 Grand Prix, Hockenheim

11pm: The Grid

SuperSport 5 on DStv:

7pm: V8 Supercars, Race 14

8pm: V8 Supercars, Race 15

9pm: World Superbikes, Brno, Czech Republic - Race 1

10pm: World Superbikes, Brno, Czech Republic - Supersport

11pm: World Superbikes, Brno, Czech Republic - Race 2

SuperSport 6 on DStv:

1am: Silk Way Rally, Event Highlights

7.30am: Two Wheels

8am: RPM

8.30am: National 4x4 Challenge

9.30am: Kenyan National Rally, Round 4

5.30pm: Two Wheels

11.30pm: RPM

NATIONAL MOTORSPORT - SATURDAY

National 4x4 Challenge, Polokwane, 9.30am.

Classes as per the National and Regional 4X4 Challenge regulations.

Hanko Swart - 072-285-1207.

SUNDAY

National Motocross (Round 4) and KZN Regional Motocross (Round 6), Springfield, 6am.

National motocross classes, KZN Regional motocross classes and MDMX Club classes.

Hazel Cox - 082-781-2508.

WESTERN CAPE - SATURDAY

Regional Karting, Killarney, 7am.

Cadet, Maxterino, Rotax Mini Max, Junior Invitational, Rotax Junior Max, Rotax Senior Max and Clubmans. Michele - 021-557-2184.

Club Motocross, Vissserhoek, 7am.

Zone 7 Club motocross and off-road classes.

Johann - 073-182-9480.

KWAZULU-NATAL - SATURDAY

Regional Enduro, Hibberdene, 7.30am.

KZN Regional Enduro and WFO Club classes.

[email protected]

Dezzi Supa Drift Series, Port Shepstone, 8am.

Mikey Skelton - 082-337-1014.

SUNDAY

Club Karting and Short Circuit, iDube Raceway, Camperdown, 8am.

50cc Cadets, Maxterino, Rok Junior, Super Rok, Mini Max, Junior Max, Max Challenge, Max 180, DD2, 125cc Gearbox/Clubmans, Short Circuit Bikes and Scooters demonstration.

[email protected]

NORTHERN REGIONS - SATURDAY

Midas Historic Tour, Zwartkops, 8am.

Lotus Challenge, Pre-66 Le Mans Sport & GT, Formula Ford, Pre-77 Sport & GT, Pre-77 Saloon Cars, Pre-66 Legend of the 9 Hour Production Cars, Pre-74 Trans-Am, Marque Cars, Thoroughbred Saloon Cars, ISP, Alfa Trofeo, and Historic Motorcycles.

[email protected]

Bronkhorstspruit 200, Farm Witfontein, Bronkhorstspruit, 6am.

GOC Club off-road motorcycle and quad classes.

Adolf Botes - 012-331-8458.

SATURDAY AND SUNDAY

Bridgestone Fundi 4x4 Challenge, Mpumalanga, 8am.

Daniel Barbosa - 082-809-4167.

SUNDAY

Time Trials, Zwartkops Raceway, 8.30am.

Classes 1-7.

Esme - 079-767-7124

INTERNATIONAL - SUNDAY

World Superbikes - Brno, Czech Republic

German F1 Grand Prix - Hockenheim